Kurumsal

Akandere otobüs şirketi bir aile şirketi olup Ramadan Akandere, Gonce Akandere ve Beksan Bekir Akandere’nin ortaklığından oluşmuştur. Şirketimiz Direktörü Sn. Ramadan Akandere olup, genel müdür konumunda Beksan Bekir Akandere görev yapmaktadır.

Toplu taşımacılık hizmetine aile büyüklerimiz olan Sn. Bekir Kafkar ve Sn. Süleyman Kafkarın Akıncılar köyünden başkentimiz Lefkoşa’ya işçi, yolcu ve askerimize gizli erzak taşımak için ortaklaşa aldıkları 1963 model bir Bedford otobüs ile başlanmıştı. Gelen talep doğrultusunda otobüs sayımızı ikiye çıkarıp, kuruluşumuzu bugünkü kurumsal yapısına taşımakta büyük rolü olan Sn. Ramadan Akandere’nin de işe dahil olması ile taşımacılık sektörüne atılmış olduk.

Şirketimiz 1949 yılından bugüne kadar toplu taşımacılık sektöründe her geçen gün ülkemiz şartlarında yeni yatırımlar yapıp ülkemizde halkımıza, askerimize, öğrencilerimize ve ülkemizi ziyarete gelen turistlerimize en iyi şekilde hizmet vermektedir. Şirketimiz gerek personelimiz, gerek araçlarımız, gerekse güvenilirliğimiz ile bir marka haline gelmiştir.

1990’lı yıllardan bu yana birçok öğrenci taşımacılığı işini hakkımız ile alarak laiki ile yerine getirmiş bulunmaktayız. Bugüne kadar, araçlarımızın bakımlı, elemanlarımızın tecrübeli ve dikkatli olmasından dolayı hiçbir kaza olayı yaşamamış bir kuruluşuz. Bu durum bizim gurur kaynağımızdır.

Şirketimizin oldukça kalabalık bir referans birikimi bulunmaktadır. Bunların arasında K.K.T.C Turizm Bakanlığı, Eğitim Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi, İlim final dershaneleri, Atlas Dershanesi, Golf KORNİUM, Res-tur Turizm ve bunun gibi birçok önemli kurumdan referanslarımız mevcuttur.

Şirketimiz her geçen gün kendini yenilemeye, geliştirmeye, eğitmeye ve kurumsal yapı altında büyümeye devam etmektedir. K.K.T.C sınırlarında toplu taşımacılıkta örnek ve tek olmak hedefimizdir. Bize güvenin bizimle yolculuğun keyfini yaşayın ve yaşatın.

 • Misyonumuz

  - Yüksek standartlı, kaliteli hizmet vererek müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak,
  - Yüksek standartlı, kaliteli hizmet vererek müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak,
  - Çalışanlarımızın tatmini ve moral değerlerini arttırmak,
  - İnsanlığa, çevreye ve evrensel değerlere olan sorumluluklarımızı yerine getirmek,
  - Yeni hedefimiz insan taşımacılığında Avrupa Kalite Ödülü.

 • Vizyonumuz

  - Müşterilerimizin koşulsuz memnuniyeti,

  - Çalışanlarımızın tatmin ve memnuniyeti.

 • Kalite Politikamız

  - Yolcularımızın memnuniyeti için güvenli ve rahat yolculuk imkanı yaratmak,

  - Kendimizi yenilemek,

  - "Her şey zamanında" ilkesiyle hatasız hizmet vermektir...

 • Hizmet Kalitemiz

  İnsan taşımacılığında müşterilerimizin beklentilerini karşılamak, dünya standartlarını yakalamak ve yaşatmak.

 • Hedeflerimiz

  Toplam kalite, hizmet ve yaşam tarzımız, Ulusal ve Uluslararası kara yolu insan taşımacılığında mükemmele ulaşmak için sürekli iyileşme ve gelişme çabası içinde olmak. Müsterilerimizin koşulsuz memnuniyeti, çalışanların motivasyonu ve mutluluğudur. Tüm ilişkilerimizde saygılı, içten, adaletli, açık ve dürüst bir yapı içerisinde olmak.