Karpaz Turları

Karpaz Turları

  • Apostolos Andreas Manastırı

    Kıbrıs haritasında yer alan en belirgin burnun en ucuna yakın bir yerde, dünya ortodoks cemaatinin en önemli ibadet yerlerinden olan Apostolos Andreas Manastırı bulunuyor. Her yıl İNANÇ TURİZM’i adı altında gerçekleştirilen özel turlarla adaya gelen turistlerin en önemli uğrak yerlerinden olan bu manastırda cemaat mensupları hem dua ediyor, hemde inançlarına özgü olarak değişik adaklarda bulunuyorlar. Karpaz Yarımada’sının Ay Andrea Burnu olarak bilinen noktasında yer alan manastır, St. Andrew’a (Apostolos Andreas) adanmıştır. Manastıra adını veren St. Andrew’a ait ilgi çekici bilgiler, Hristiyanların kutsal kitabı olan incile dayanmaktadır. Bu da bize manastırın ilgili kesim için ne kadar öenmli bir yer olduğunu açıkça gösteriyor.

  • Karpaz Gate Marina

    Karpaz Gate Marina, marinayı sadece yatınızı “park ettiğiniz” bir yer olmaktan çıkartıp dünyanın en güzel yerlerinden birinde muhteşem bir tatil geçirmeniz için ihtiyaç duyacağınız her şeyin sağlandığı bir mekana dönüştürüyor. Doğu Akdeniz’deki en lüks resortlardan biri olan Karpaz Bay, marina sayesinde daha cazip bir yer haline gelecektir. Bu modern resortun hemen yakınında yer alan ve resortla hoş bir tezat oluşturan ufak köy ise ziyaretçilere unutulmayacak bir deneyim yaşatacaktır. Gerekli her ayrıntının önceden düşünüldüğü marinada size tek kalan denizin, kumsalın ve bozulmamış doğanın keyfini çıkarmak olacak. Kuzey Kıbrıs’ta yer alan Karpaz bölgesi, bozulmamış sahilleri, berrak mavi suları, sarp yamaçları ve yeşillikleriyle dokunulmamış ve resmedilmeye değer bir bölgedir.

  • Altınkum

    Sadece Kıbrıs’in değil bütün Akdeniz’in en güzel plajlarından olan Altın Kumsal Karpaz bölgesinin ünlenmesinde en önemli yerlerden birisidir. Kilometrelerce uzunlukta ve çok ince altın sarısı kumdan olusan bu dev plaj sakinligi ve el değmemişliğiyle Akdenizdeki Caretta Caretta deniz kaplumbağalarının büyük kısmının yumurtlamak için tercih ettikleri bir kumsaldır.